Make your own free website on Tripod.com
 
Descendants of William ARNET
Aug 12 2001
1. William ARNET (b.1721-Pennsylvania)
   sp: UNKNOWN
  2. Peter ARNET (b.1749-Virginia)
    sp: UNKNOWN
    3. Jesse ARNETT (b.Oct 8 1796-Wadesboro,Anson,NC;d.Nov 12 1886-Rock Mills,Randolph,AL)
     sp: Martha Jane ROBERTSON (b.Aug 29 1798;m.Dec 11 1823;d.Mar 7 1881)
     4  Harriet Jane ARNETT (b.Dec 11 1824-Anson Co.,NC.;d.1858-Randolph Co.,ALA.)
     sp: Samuel FAUCETT (b.1818/1819;m.Apr 9 1843;d.Jan 23 1897-Randolph Co.,ALA.)
       5. Jesse FAUCETT (b.Jan 11 1844-,,Ga;d.Jun 26 1937)
      sp: Ellen MANLEY (b.1848-SC;d.Jan 16 1904-ALA)
         6. Samuel C. FAUCETT (b.1870-Ala)
         6. Addie M. FAUCETT (b.1873-Ala)
         6. Macadine FAUCETT (b.1878-Ala)
         6. Dewit FAUCETT (b.1880-Ala)
         6. Percie FAUCETT (b.1892-Ala)
        sp: Mary C.
           6. Samuel C. FAUCETT (b.1870-Randolph Co.,ALA.)
        sp: Josephine P. CARLILSE (b.1878;m.May 20 1903)
           7. Mary FAUCETT (b.1904)
           7. Sarah FAUCETT (b.1908)
       5. George FAUCETT Jr. (b.1846)
       5. Mary J. FAUCETT (b.1848)
       5. Martha W. FAUCETT (b.1850)
       5. Cornelia FAUCETT (b.1852)
       5. Thomas FAUCETT (b.Oct 25 1854;d.Nov 5 1939-Dallas,TX)
      sp: Annie Elizabeth CROWDER (b.Sep 8 1856;m.Aug 8 1875;d.Jan 7 1940)
         6. Hattie Henrietta FAUCETT
        sp: Robert Marion WEBB (b.1874-Ala)
           7. Ruby Farrace WEBB (b.Apr 21 1902-Delia,TX;d.Jan 11 1998-Ceres,CA)
           7. Thomas Jefferson WEBB (b.Mar 2 1903-Hubbard City,TX;d.Jan 19 1993-Corsicana,TX)
           7. Jeff WEBB
           7. Bernice WEBB
           7. Eunice WEBB
           7. Alice WEBB
       5. John FAUCETT (b.Mar 1857;d.1947-,Randolph,Ala)
      sp: Virginia Emma SLAY (b.Feb 1861-Ala;m.1882/1883;d.Nov 21 1926)
          6. Ruby FAUCETT (b.Jul 1884-Randolph Co.,ALA.)
          6. Fred Slay FAUCETT (b.Jan 16 1888-Randolph Co.,ALA.;d.Jun 16 1888)
          6. Verna FAUCETT (b.Jan 16 1888)
       5. Louisa FAUCETT (b.1858)
      sp: James Brett TOMBLIN
    4. Edmund Green ARNETT (b.Feb 5 1826-Anson Co.,NC;d.Sep 20 1883-Randolph Co.,ALA.)
    sp: Mary A MAYFIELD (b.May 6 1831-GA;m.1849;d.Sep 8 1882-Heard Co.,GA)
      5. Lucy Priscilla ARNETT (b.1849;d.1884)
      sp: Jim RAY (b.1850;d.1906)
        6. Lucy Elizabeth RAY (b.May 5 1879-Jacksonville,AL;d.Dec 29 1958-Smithville,OK)
       sp: John Wilkes Booth PAGE (b.Aug 13 1867-Madisonville,Madison Co,TX;m.Oct 13 1897;d.Jun 25 1956-)
           7. Charlie Lloyd PAGE (b.Jul 12 1898-Dayton,Liberty Co,TX;d.Aug 3 1978)
           sp: Thelma MOORE (b.Nov 25 1903)
             8. Manuel Hamiton PAGE (b.Aug 24 1924)
             8. Neva Ellen PAGE (b.Jan 16 1926)
             8. Harmon Leon PAGE (b.Feb 6 1928;d.Aug 25 1988)
             8. Venera Dean PAGE (b.Jan 4 1931)
          7. Ruth Curtis PAGE (b.Jun 1 1900-Dayton,Liberty Co,TX;d.Sep 30 1984-Tuttle,OK)
         sp: Ivan STINCHCOMB (b.1892)
             8. Ruby STINCHCOMB (b.Aug 8 1917)
             8. Pauline STINCHCOMB (b.Aug 1 1920;d.Jul 7 1980)
             8. Lee STINCHCOMB (b.Nov 1 1921)
             8. Joe STINCHCOMB (b.Jul 30 1932)
             8. Jeannie STINCHCOMB (b.Aug 15 1934)
            sp: Leonard a HUTCHISON
          7. Mertie Gertrude PAGE (b.Apr 2 1902-Dayton,Liberty Co,TX)
         sp: John Amos SHAW (b.Jul 8 1901-U,Hempstead Co,AR;m.Nov 8 1919;d.May 28 1988-H,Polk Co,AR)
            8. Emery Lovell SHAW (b.Sep 3 1922-Beachton,OK)
           sp: Irma Lee BARNETT (b.Sep 1 1923-Hatfield,Polk Co,AR;m.May 24 1941)
               9. Sharon Levelle SHAW (b.Feb 22 1942-Los Angeles,Los Angeles Co,CA)
              sp: Stephen Jack DIPPREY (b.Oct 20 1941-Olney,Texas;m.Jun 24 1961;d.Nov 6 1977-)
               9. Carolyn Ann SHAW (b.Dec 5 1947-Dequeen,Sevier Co,AR)
              sp: Vernon MARTIN
                10. Vernon Alston MARTIN
                sp: Zane Lewis WEBB (b.Feb 14 1952;m.Jul 5 1975)
                10. Vernon Martin WEBB (b.Jun 23 1972-Jackson,Hinds Co,MS)
                sp: KENYA
                10. Wendy Lee WEBB (b.Aug 1976-Germany)
              9. Patricia Gayle SHAW (b.Nov 20 1953-Malad City,ID)
         7. Luther PAGE (b.Dec 17 1903-Bell Co,TX)
        sp: Roma Lee RIGBY
            8. Luther Lee PAGE (b.Jun 3 1924-Hatfield,Polk Co,AR;d.Jul 11 1990-Smithville,OK)
            8. Eugene PAGE (b.Jan 31 1926;d.Aug 24 1972)
            8. Dorothy June PAGE (b.Jun 11 1928)
            8. Lavern PAGE (b.Nov 3 1930)
            8. Joanne PAGE (b.Nov 25 1932)
            8. Jessie PAGE (b.Dec 9 1934)
            8. Billy Wayne PAGE (b.Sep 11 1936)
            8. James PAGE (b.Nov 2 1939;d.Apr 19 1959)
            8. Earldean PAGE (b.Nov 21 1941)
            8. Doris PAGE (b.May 9 1943)
            8. Laveda PAGE (b.Jun 4 1945)
            8. Robert L PAGE (b.Jun 9 1946)
            8. Gerald PAGE (b.Jul 21 1947)
            8. Janice PAGE (b.Jan 24 1952)
         7. Eula Thelma PAGE (b.Feb 21 1906-Thornton,Limestone Co,TX;d.Jul 7 1980)
        sp: Ikie STAGG (b.May 8 1914;m.Oct 15 1932;d.Jul 7 1980)
             8. Wendel STAGG (b.Oct 3 1933)
             8. Verna Mae STAGG (b.Jul 31 1935)
             8. Norman STAGG (b.Mar 19 1938)
             8. Zella Fay STAGG (b.Feb 5 1940)
             8. Johnie STAGG (b.May 25 1942)
             8. Kate STAGG (b.Sep 16 1944)
             8. Clarence STAGG (b.Oct 27 1947)
          7. Sam Evert PAGE (b.Mar 23 1908-Bell Co,TX)
         sp: Birtha MYERS (b.Mar 10 1910;m.Apr 20 1929)
             8. Edwin Jean PAGE (b.Dec 3 1930;d.Mar 24 1931-Pleasant Hill Cemetary,AR)
             8. Freda Jo PAGE (b.Jul 15 1932)
             8. Donald Ray PAGE (b.Oct 27 1935)
             8. Reba PAGE (b.1941)
             8. Glenda PAGE (b.1945)
          7. Ola May PAGE (b.May 13 1910;d.Jun 13 1910)
          7. Eldon Ezell Dick PAGE (b.Jul 21 1914-Nunley,Polk Co,AR;d.May 23 1972)
          sp: Bessie LEBELL (b.Aug 11 1916;d.Sep 16 1990)
             8. Billy PAGE (b.Oct 26 1936)
             8. Helen PAGE (b.Apr 3 1939)
             8. Jerry PAGE (b.Dec 3 1942)
             8. Joyce PAGE (b.Oct 13 1944)
             8. Reba PAGE (b.Apr 12 1948)
             8. Judy PAGE (b.Jan 3 1953)
             sp: VARNER
         7. Lovell Shorty PAGE (b.Feb 14 1918-Beachton,on Beach Creek,OK)
        sp: Dorothy YOUNG (b.Jul 4 1919-Dierks,Howard Co,AR)
             8. Veldean PAGE (b.Nov 26 1936)
             8. Connie Nell PAGE (b.Oct 6 1939)
             8. Donald Gene PAGE (b.Oct 16 1942)
     5. John William ARNETT (b.Jan 8 1851-,Randolph Co.,Ala;d.Aug 14 1925-Randolph Co.,ALA.)
    sp: Eliz. Ann "Betty" COBB (b.Mar 13 1853-,,GA;m.Jul 25 1872;d.Jul 31 1931)
       6. Edmond Samuel ARNETT (b.Jun 25 1873-,Heard Co.,Ga;d.Jan 28 1966)
       sp: Ida Ideria SEEGAR (b.Aug 3 1880-Randolph Co.,ALA.;m.Dec 26 1899;d.Apr 17 1960)
          7. John Edmond ARNETT Jr. (b.Nov 5 1900-Heard Co.,GA;d.May 31 1978)
          7. Lonnie B. ARNETT (b.Mar 28 1902-,Heard Co.,Ga)
         sp: Ethel Lovett LUCAS (b.May 13 1906;m.Dec 7 1929;d.Apr 24 1980)
             8. Lonnie B. ARNETT Jr. (b.Aug 3 1931;d.Aug 11 1931)
             8. INFANT ARNETT (b.Nov 26 1932;d.Nov 26 1932)
             8. Betty Joan ARNETT (b.Aug 29 1936)
             sp: Brown PHILLIPS (m.1956)
             8. Gerson Lucas ARNETT (b.Apr 16 1939)
             sp: Martha PRATHER (m.1958)
                9. Stanley ARNETT (b.Jun 19 1963)
               9. Tony ARNETT (b.May 31 1964)
          7. Wm. Lunie ARNETT (b.Sep 22 1904-,,Ga;d.Nov 29 1966)
          7. Rufus Nolen ARNETT (b.Nov 14 1906-,,Ga;d.Feb 3 1970)
          7. Beulah Precious ARNETT (b.Dec 27 1908-,Heard Co.,Ga;d.1969)
          sp: James SLAY
             8. Jimmie SLAY
             8. Madge SLAY
          7. Henry Grady ARNETT (b.Jan 10 1911-,Heard Co.,Ga;d.Aug 6 1959-Florence,,Ala)
          sp: Ruth RIDENOUR (b.Jun 13 1912-,,W.Va;m.Dec 23 1938)
             8. Richard Allen ARNETT (b.Nov 28 1944-,,Ala)
          7. Elton W. ARNETT (b.Nov 18 1913-,Heard Co.,Ga)
         sp: Icy Dee CARPENTER (b.Aug 10 1913;d.Dec 25 1958)
             8. Dale ARNETT
             sp: Peggy
                9. (MALE SON) ARNETT
               sp: Isabel DUNSMORE (b.Mar 10 1915;m.1969;d.Aug 23 1982)
        6. James Marion ARNETT (b.Feb 23 1876-,Heard Co.,Ga;d.Aug 25 1934)
       sp: Ida E. BARNES (b.May 26 1876-,Randolph,Ala;m.Jan 31 1904;d.Mar 29 1959)
           7. Searcy ARNETT (b.Sep 8 1905;d.Mar 10 1943)
           sp: Mattie B. LOVELACE (m.Dec 8 1929)
              8. Virgil ARNETT
             sp: Nadine DOBBS
                 9. Gina ARNETT
                 9. Randy ARNETT
                 9. Wanda ARNETT
            7. Cohen "Bud" ARNETT (b.Aug 27 1907-Heard Co.,GA.;d.Sep 7 1972)
            sp: Mattie Kate PRATHER (m.Dec 24 1929)
              8. Opal ARNETT
              sp: Lanier KING
                 9. Michael KING
                sp: Patricia MCDANIEL
                 9. Debra KING
                 9. Vickie KING
                 9. Bendar KING
             8. Kathryn ARNETT
            sp: UNKNOWN
                9. Wade  (b.Jul 14 1910)
                sp: Berta ARRINGTON (m.Jul 25 1931)
                  10. Bobbie Sue
                  sp: Bill HAYNES
               9. Mittie  (b.Oct 22 1911)
               sp: Fonzy JANNEY (m.Nov 10 1929)
                  10. Radford JANNEY
                  10. Annette JANNEY
                  sp: Eugene, Dr. COOPER
               9. George  (b.Jul 10 1913;d.Aug 13 1978)
               sp: Rachel BASS (m.Oct 9 1976)
              7. Amy ARNETT (b.Nov 28 1908)
              sp: Morgan DRUMMOND (m.Jan 18 1930)
            8. Emmelene DRUMMOND (b.Jan 29 1931;d.Jan 31 1931)
            8. James Moses DRUMMOND (b.Mar 30 1934)
             sp: Gayle FOWLER
               9. Nancy Jane DRUMMOND (b.Sep 19 1952)
               sp: Johhny Royster
               9. James David DRUMMOND (b.Mar 2 1954)
               sp: Sharon Lynn THARP
               sp: Linda LEE
               9. Donna Kaye DRUMMOND (b.Oct 30 1955)
               sp: Dennis Randall LEE
           8. Nathan Lee DRUMMOND (b.Mar 7 1939)
          sp: Elaine Agnes COURTNEY
        7. Wade ARNETT (b.Jul 14 1910-Heard Co.,GA.)
        sp: Berta ARRINGTON (m.Jul 25 1931)
           8. Bobbie Sue ARNETT
           sp: Bill HAYNES
        7. Mittie ARNETT (b.Oct 22 1911-Heard Co.,GA.)
        sp: Fonzy JANNEY (m.Nov 10 1929)
           8. Radford JANNEY
           8. Annette JANNEY
           sp: Eugene, Dr. COOPER
        7. George ARNETT (b.Jul 10 1913-Heard Co.,GA.;d.Aug 13 1978)
        sp: Rachel BASS (m.Oct 9 1976)
      6. Ella Leona ARNETT (b.Feb 11 1878-Liberty Hill,Heard,Ga;d.Dec 12 1949-Liberty Hill,Heard,GA)
       sp: Jasper Newton KIRK Jr. (b.Sep 14 1867-,Nevada Co.,ARK;m.Jul 28 1928)
         7. Willie Lee KIRK (b.Jun 20 1901-GA;d.Mar 12 1914)
       6. John Norman ARNETT (b.Dec 4 1881-Waresville,Heard Co.,GA.;d.Aug 18 1956)
       sp: Mary Alma KITCHENS (b.Nov 26 1866-Covington,Newton Co.,Ga;m.Jul 3 1904;d.Mar 25 1966)
         7. Harvey Hudson ARNETT (b.May 12 1905-Waresville,Heard Co.,GA.)
         sp: Adielea COATS (b.Jul 23 1909-C,Carroll Co.,GA;m.Sep 30 1928;d.Nov 6 1975-B,Jefferson Co.,ALA)
            8. Anne ARNETT (b.Apr 27 1931-Gadsden,,Ala)
            sp: Wm. Rudolph RALSTON (m.Sep 2 1951)
              9. James RALSTON (b.Jul 27 1952)
              9. Marion Richard RALSTON (b.Aug 25 1953)
            8. Charles Norman ARNETT (b.Apr 3 1933-Tuscaloosa,,Ala)
            sp: Eleanor Gaynel ACTON (m.Jul 6 1951)
               9. Charles Norman ARNETT Jr. (b.May 28 1952)
               9. James Alan ARNETT (b.May 24 1953)
               9. Kenneth Michael ARNETT (b.Apr 21 1959)
            8. Betty Jean ARNETT Lovett (b.Jun 20 1939-,,Ala)
            sp: Charles FITE (m.Jan 1 1965)
            sp: Arthur LOVETT
              9. Jeffrey LOVETT (b.Nov 8 1957)
            8. George Lawrence ARNETT (b.Dec 3 1952-,Jefferson,Ala)
            sp: UNKNOWN
       7. Olen Jesse ARNETT (b.Oct 16 1906-,Troup,Ga)
       sp: Mildred Corrine PHILLIPS (m.Dec 4 1929)
       7. Anne Lee ARNETT (b.Sep 11 1908-,Troup)
       sp: George Clay SUTHERLAND (m.Aug 1 1937;d.Sep 21 1969)
           8. Martha Alma SUTHERLAND (b.Jul 29 1940)
          sp: Walter David MAYFIELD Jr. (m.Jun 3 1962)
              9. David Clay MAYFIELD (b.Mar 17 1965)
              9. Laura Arnett MAYFIELD (b.May 24 1967)
              9. Mark Haynes MAYFIELD (b.Sep 4 1968)
        7. Ethel Estelle ARNETT (b.Jun 7 1910-Waresville,Heard Co.,GA;d.Aug 3 1972-Newnan,Coweta Co.,GA)
        sp: George Horace, Sr. CARTER (m.May 19 1929)
        7. John Oliver ARNETT (b.May 15 1916-,Heard)
        7. Edna Lois ARNETT (b.May 22 1917-Waresville,Heard,GA)
        sp: John,Jr. W. PHELPS (m.Oct 1 1943)
         7. John Norman ARNETT Jr (b.Jun 11 1919-Waresville,Heard Co.,GA)
        sp: Claire Lorraine SPURGIN (m.Jun 23 1946)
      6. Lucy Henrietta ARNETT (b.Mar 15 1885-,Heard Co.,GA;d.Apr 29 1972)
      sp: Walter Franklin MIDDLEBROOKS (b.Oct 22 1878-Harris Co.,GA;m.Nov 3 1901;d.Jan 8 1958)
         7. Ollie Ruth MIDDLEBROOKS (b.Jun 1 1903)
         sp: Buren W. MOONEY (m.Apr 23 1927;d.Jun 7 1983)
             8. Edith MOONEY (b.Apr 9 1928)
             sp: Wiley LONG (d.May 19 1969)
                9. Wiley Glen LONG
                9. Ruth Gail LONG
                9. Gary Wesley LONG
             8. Allene MOONEY (b.Nov 27 1931)
        7. Issac Averet MIDDLEBROOKS (b.Aug 1 1905;d.Jun 28 1906)
        7. Charlie Hugh MIDDELBROOKS (b.Mar 29 1907)
        sp: Ora DELAMAR (m.Jun 24 1929)
             8. Betty Ann MIDDELBROOKS (b.Mar 17 1932)
             sp: Wilbur Steward
             8. Sarah Elizabeth MIDDELBROOKS (b.Feb 2 1937)
             sp: Jerry Donald LEE
        7. Mary Ann MIDDLEBROOKS (b.Sep 21 1909;d.Jan 6 1977)
        sp: Claude KETCHIE (b.Jan 29 1900;m.Nov 29 1930;d.Sep 6 1963)
            8. Irene KETCHIE (b.May 1 1931)
            8. Betty Jean KETCHIE (b.Dec 23 1933)
            8. Henry Franklin KETCHIE (b.Sep 2 1938)
        7. Wilburn Carey MIDDLEBROOKS (b.Aug 15 1911)
        sp: Nina GLOVER (b.May 20 1912;m.Dec 20 1930)
            8. Phillip Carey MIDDLEBROOKS (b.Oct 13 1935)
            sp: Mary Tom WILLIAMS
        7. Walter Thomas MIDDLEBROOKS (b.May 4 1914;d.Jul 31 1918)
        7. Alma Lee MIDDLEBROOKS (b.Jul 3 1916)
        sp: Woodrow Wilson SMITH (b.Mar 21 1913;m.Jun 13 1934;d.Nov 16 1974)
            8. Elaine SMITH (b.Jun 26 1935)
            sp: Bobbie J. WATKINS
               9. Carla Shalane WATKINS (b.Mar 27 1955)
               9. William Michael WATKINS (b.Jan 6 1958)
               9. Kathy Ann WATKINS (b.Dec 18 1958)
               9. Gregory Scott WATKINS (b.Mar 26 1971)
           8. Martha Sue SMITH (b.Aug 26 1937)
          sp: Jackson Charner CROWE (b.Oct 28 1930)
               9. Randy Charles CROWE (b.Apr 18 1958)
               sp: Olita Carol ERWIN (m.Jan 5 1980)
                 10. Christopher John CROWE (b.Aug 26 1980)
                 10. Summer Michelle CROWE (b.Feb 17 1982)
               9. Donna Lea CROWE (b.Feb 24 1960)
               sp: Thomas Marion MATTOX 3rd (b.Nov 1 1958;m.Jun 2 1984)
                 10. Thomas Marion MATTOX 4th (b.Aug 27 1985)
                 10. Johnny Bench MATTOX (b.Oct 7 1986)
                 10. Robert Cole MATTOX (b.Jun 26 1988;d.Jun 28 1988)
              9. Anthony Paul CROWE (b.Aug 26 1971)
           8. Lucy Lorrene SMITH (b.Jan 21 1940)
           sp: Johnny Calvin ALLEN Sr. (b.Dec 7 1930;m.Apr 28 1962)
             9. Johnny Calvin ALLEN Jr. (b.Nov 3 1963)
             sp: Trina Gail HACKWORTH
            9. Jodi Gail ALLEN
          8. Linda Faye SMITH (b.Aug 27 1942)
          8. Leona Marie SMITH (b.Aug 6 1948)
         sp: James R. JACKSON (b.Sep 2 1946;m.Dec 2 1971)
            9. Kelly Michelle JACKSON (b.Mar 11 1973)
            9. Nancy Denise JACKSON (b.Mar 7 1974)
            9. James Lamar JACKSON (b.Apr 23 1982)
        7. Jettie Lucille MIDDLEBROOKS (b.Feb 25 1919;d.Aug 11 1971)
        7. Fred Henry MIDDLEBROOKS (b.Jan 29 1923)
        sp: Katherine WELTER (b.Jun 6 1926-Wisconsin;m.Apr 28 1945)
           8. Thomas Lee MIDDLEBROOKS (b.Sep 2 1947)
           sp: Doris Warwick SMITH (b.Mar 19 1946;m.Jul 1978)
             9. Anthony SMITH (b.Jan 31 1967)
             9. Audrey SMITH (b.Aug 19 1969)
             9. April SMITH (b.Jul 19 1971)
       6. Grover ARNETT (b.Apr 5 1893;d.*  Jan 1894)
       6. Frances ARNETT (b.Apr 5 1893-Heard Co.,GA.;d.May 4 1972)
       sp: Robert DRUMMOND (b.Aug 12 1890;m.Nov 25 1910;d.Mar 11 1960)
         7. Attie Eliz. DRUMMOND (b.Oct 21 1912)
         sp: Hilton Reuben THORNTON
            8. Hilton Reuben THORNTON Jr. (b.Feb 11 1935;d.Sep 27 1971)
            8. Robert Drummond THORNTON (b.Aug 9 1946)
            sp: Laura Elaine NEILL
            8. Ben Frank THORNTON (b.Oct 30 1947)
            sp: Deborah Sue WEBSTER
         7. Alice DRUMMOND (b.Dec 22 1914)
        sp: Bennie Frank VINSON (b.May 28 1909;d.May 14 1967)
           8. Julia Frances VINSON (b.Sep 14 1940)
           8. Bennie Frank VINSON Jr. (b.Feb 1 1952)
         7. Mirian Helen DRUMMOND (b.Sep 21 1928)
       6. William Jesse ARNETT (b.Aug 28 1895-Waresville,Heard Co.,Ga;d.Jun 25 1968-Lanett,Chambers Co,Ala.)
       sp: Vesta Elizabeth WINGO (b.Dec 12 1898-Waresville,Heard Co.,Ga;m.Apr 7 1918;d.Jan 10 1982)
         7. Jewel Cramon ARNETT (b.May 19 1919-Waresville,Heard Co.,Ga)
        sp: Wilma Neoma BAKER (b.Aug 30 1927-Fay,OK;m.Apr 23 1948)
            8. David Duane ARNETT (b.Mar 26 1949-Medford,Jackson Co,Oregon)
            sp: Sharon Marie BUTLER (b.Aug 11 1950-Coquille,Oregon;m.Nov 7 1969)
                9. Kevin Duane ARNETT (b.Oct 10 1970-Oregon)
                9. Craig Stephen ARNETT (b.Nov 30 1972-CA)
            8. Carolyn Ann ARNETT (b.Feb 14 1953-Medford,Jackson Co,Oregon)
            sp: Howard Leslie THOMPSON Jr. (m.Aug 13 1971)
                9. Eva Coleen THOMPSON (b.Sep 8 1973)
                9. Russel Howard THOMPSON (b.Dec 19 1974)
                9. Rhyan Brandon THOMPSON (b.Jun 8 1976)
                9. Tammy LaDawn THOMPSON (b.Mar 16 1978)
             8. Naomi Joy ARNETT (b.Aug 20 1956-Oregon)
             sp: Morton James ROBBINS (b.Jan 30 1956-Myrtle Point,Oregon;m.Jun 25 1976)
                 9. Austin James ROBBINS (b.Mar 22 1977)
                 9. Tish Marie ROBBINS (b.Oct 17 1978)
             8. Valerie Ruth ARNETT (b.Oct 6 1958-Oregon)
            sp: Darwin Dean MARTIN Jr. (m.May 27 1978)
         7. Geneva Eloise ARNETT (b.Sep 17 1920-Waresville,Heard Co.,Ga)
         sp: Nathan Grady O'NEAL (b.Jul 13 1915-Heard Co.,GA.;m.Jul 12 1938)
             8. Douglas Jerrell O'NEAL (b.May 8 1939-Ala.)
             8. Peggy Joyce O'NEAL (b.Sep 27 1940-Ala.)
             8. Nathan Eugene O'NEAL (b.Feb 10 1946-Ala.)
             8. Patricia Elaine O'NEAL (b.Aug 28 1952-Ala.)
         7. Dallas Beruel ARNETT (b.Jul 14 1922-Franklin,Heard Co.,GA.)
        sp: Sara Frances ANDERSON (b.Jun 14 1922-West Point,Troup Co.,GA.;m.Jan 5 1947)
              8. Dallas Beruel ARNETT Jr. (b.Oct 27 1952-Mobile,Ala.)
             sp: Marcia POWERS (m.(Div))
                 9. Bethany Paige ARNETT (b.Sep 17 1978)
          7. Mary Ellen ARNETT (b.Jul 28 1924-Waresville,Heard Co.,Ga.)
         sp: Ervin Robert FIELDS (m.Dec 24 1947)
             8. Sylvia Anne FIELDS (b.Sep 17 1952-Chambers Co.,Ala.)
             sp: Paul NICHOLS
             8. Suellyn FIELDS (b.Dec 3 1953-Chambers Co.,Ala.)
             sp: Richard S. CHAMPION (m.Jun 1 1973)
                 9. Richard Dwayne CHAMPION (b.Jul 16 1976)
         7. Dorothy Lemerle ARNETT (b.Apr 2 1926-Heard Co,GA)
        sp: Charles NEWSOME Sr (b.Dec 6 1929;m.Dec 31 1949;d.Feb 3 1979)
             8. Susan Diane NEWSOME (b.Oct 10 1951)
             8. Charles R. NEWSOME Jr (b.Jan 29 1953)
             8. Lisa Jo NEWSOME (b.Feb 22 1961)
        7. Jessie Howard ARNETT (b.May 17 1928-Heard Co,GA)
        sp: Eva Mae YARBOUGH (b.Apr 1 1932-Cleburne Co,Ala;m.Apr 24 1955)
             8. Richard William ARNETT (b.Oct 24 1963-Oregon)
             8. Anthony Lee ARNETT (b.Jun 23 1965)
        7. Radney Theo ARNETT (b.Apr 12 1930-Franklin,Heard Co,Ga)
        sp: Mavis Ulene PHILLIPS (b.May 23 1935-Randolph Co,Ala)
             8. Victoria Delaine ARNETT (b.Feb 28 1957-Hall Co,Ga)
             sp: Valdine GRIFFIS
             8. Dale Wayne ARNETT (b.Jan 9 1960-Hall Co,Ga)
        7. Wm. Curtis ARNETT (b.Apr 14 1932-,Heard,GA)
        sp: Pataline LONG (m.Jun 30 1962)
             8. Richard Curtis ARNETT (b.Oct 23 1963)
    5. Mary Catherine ARNETT (b.Aug 7 1854-,Chambers,ALA;d.Feb 10 1936)
     sp: George Woodward CROUCH (b.1853;m.1876;d.1885)
      6. Thomas Lemuel CROUCH (b.Apr 17 1877;d.Nov 9 1955)
      sp: Exa Lou VEAZEY (b.Mar 27 1879;m.Dec 18 1898;d.Apr 28 1958)
          7. Mary Ethel CROUCH (b.Feb 4 1901;d.May 18 1991)
        sp: Floyd BLACKWELDER (b.Sep 11 1898;d.Apr 27 1965)
          7. George Lewis CROUCH (b.Oct 5 1902;d.Jul 1956)
        sp: Ruby Dean  (b.1904)
               8. Claire CROUCH
               sp: E.F. CHANDLER
           7. Ida Eunice CROUCH (b.Sep 12 1905;d.May 18 1991)
          sp: Wade WORD (b.Feb 2 1905;d.Dec 15 1961)
               8. Infant WORD
           7. Thomas Jim CROUCH (b.Mar 16 1907)
           sp: Georgia COWART (b.Jan 23 1914)
               8. Roger CROUCH
               sp: Sharon
           7. Bill Lemuel CROUCH (b.May 17 1911)
           sp: Anne TATUM (b.1915)
           7. Roy CROUCH (b.Oct 18 1915;d.1986)
           sp: Evelyn EACHERN (b.1918)
           sp: Sue BAILEY (b.1917;d.May 18 1991)
           7. Charles Clifford CROUCH (b.Jul 7 1917;d.Jan 18 1976)
           sp: Irene HUDSON (b.Dec 26 1918)
           7. Annie Ruth CROUCH (b.Apr 20 1921;d.May 18 1991)
            sp: Herbert J. PAYNE (b.Jul 7 1920;d.1986)
      8. John Christopher PAYNE (b.Dec 7 1943)
       sp: Connie DODGE
       9. John Christopher PAYNE (b.Jan 24 1968)
          sp: Tonya Howle
        10. Abigail Eunice PAYNE (b.Mar 15 1999)
       9. Thomas Michael PAYNE
          sp: Judy JOHNSON
          sp: Joyce Faye PIRKLE (b.Jun 3 1949;m.Feb 27 1970)
       9. Eric Michael PAYNE (b.Nov 29 1970)
       9. Andrew Edward PAYNE (b.Jun 9 1977)
      8. Thomas Michael PAYNE (b.Dec 11 1944)
         sp: Judith Ann JOHNSON (b.Jul 28 1946;m.Sep 1 1967)
       9. David Christopher PAYNE (b.Jan 22 1973){A}
          sp: Willis N. JORDAN (b.1853-GA;m.1887)
   5. James Washington ARNETT (b.Dec 13 1857-Heard Co,Ga;d.Apr 5 1925-Lamesa,Dawson Co,Tx)
      sp: Martha Matilda HUDSON (b.Jul 29 1864-Bacon Level,Randolph Co.,ALA;m.Aug 18 1885)
    6. Edmon ARNETT (b.1876;d.1876)
    6. Rozella ARNETT (b.Feb 23 1878;d.1878)
    6. Ozella ARNETT (b.Feb 23 1878;d.Aug 15 1972-Lamesa,Dawson Co.,Tx)
       sp: Earnest BARRETT (m.1908)
     7. Ernest BARRETT Jr. (b.Feb 13 1910-Anson,Dawson Co.,Tx)
        sp: Lora HANSON (m.Dec 24 1931)
      8. Ernestine BARRETT (b.Nov 11 1933-Dawson Co.,Tx)
         sp: Louie MOORE (b.Jul 10 1931-Lamesa,Dawson Co.,Tx)
       9. Debbie MOORE (b.Mar 6 1956)
       9. Jim MOORE (b.Jul 6 1957-Dawson Co.,Tx)
       9. Robert Barton MOORE (b.Sep 30 1960;d.Sep 30 1960)
      8. Geraldine BARRETT (b.Nov 11 1933-Dawson Co.,Tx)
         sp: Lawrence WINKLER (b.May 24 1930-Moody,Tx;m.Sep 18 1956)
       9. Larry WINKLER (b.Jul 13 1957-Waco,Tx)
       9. David WINKLER (b.May 19 1959-Waco,Tx)
     7. Eugene BARRETT (b.Sep 15 1911-Dawson Co.,Tx)
        sp: La Verne MCKAY (b.Aug 23 1913-Byers,Tx;m.Nov 16 1935)
    6. Beatrice ARNETT (b.Oct 15 1890-Albertsville,ALA)
       sp: Joe CAMP (m.Jun 7 1908)
     7. Hoyt CAMP (b.Sep 2 1909-Jones Co,Tx)
        sp: Noma Arleta WILLIAMS
        sp: Mahota W. SHATTOCK
     7. Helen Joe CAMP (b.Dec 6 1919)
        sp: Durell L. HUDSON
        sp: WILSON
     7. Martha Hazel CAMP (b.Nov 16 1921)
        sp: Clifford E. WRIGHT
    6. Arbie Baird ARNETT (b.1894;d.1972-Rule,Tx)
       sp: Mamie ROBINSON (m.1916)
     7. Norman ARNETT
        sp: Anna Mae
     7. Arbie B. ARNETT Jr.
     7. Martha ARNETT
        sp: Delbert ROSE
     7. John ARNETT
        sp: Helen
    6. Jesse Cicero ARNETT (b.Jan 4 1900)
       sp: Oleva RANDALS (b.Dec 30 1900;d.Dec 22 1974-Dallas,Tx)
     7. Clifton Smith ARNETT (b.Mar 5 1922)
        sp: Availiene GARNER (b.Sep 10 1926-Donnell,Tx;m.Mar 9 1947)
      8. Sarah Jane ARNETT (b.Aug 4 1948-Lamesa,Tx)
         sp: Robert M. COOK
      8. Carolyn Jane ARNETT (b.Jun 29 1950-Lamesa,Tx)
      8. Charlie Otis ARNETT (b.Apr 12 1953)
         sp: Connie Lee STAGGS
      8. Tessie Jean ARNETT (b.Jan 22 1955)
         sp: Terry L. HAYS
     7. Jesse Cicero ARNETT Jr.
        sp: Dorothy DAVIS
        sp: Bevery CURRETH
      8. Jerry Wayne ARNETT (b.Feb 2 1948)
         sp: Cadie KAY
       9. Jason ARNETT (b.May 26 1974-Raton,NM)
          sp: Terri
      8. Laurie ARNETT (b.Jun 19 1959;d.Oct 15 1959)
     7. Otis Harold ARNETT (b.Mar 29)
        sp: Mary Ruth DENNIS (b.Dec 25 1932;m.Jul 21 1956)
      8. Harold Dean ARNETT (b.Dec 15 1958)
      8. Ruth Ann ARNETT (b.Dec 21 1961-Andrews,Tx)
    6. Alma ARNETT (b.Sep 1902;d.Jul 4 1949-Lamesa Co.,Tx)
       sp: Clyde GIBSON
     7. Clydine GIBSON
   5. Sarah Elizabeth ARNETT (b.1860-Heard Co,GA)
      sp: Richard F. HEAD Jr.
    6. HEAD
  4. Frances Ellen ARNETT (b.Jul 9 1827-Anson Co.,NC;d.Jun 27 1889-Boaz,Marshall Co.,ALA)
     sp: Samuel Sentell LOVE Sr. (b.Apr 8 1824-Walton Co.,Ga.;m.Dec 13 1846;d.Aug 29 1908-Franklin Co.,ALA)
   5. Josephine C. LOVE (b.Dec 31 1848-Chambers Co.,ALA.;d.Feb 7 1918)
      sp: Thomas H. ELDER (b.Dec 28 1846;d.Nov 2 1915)
    6. Dock Colquit ELDER (b.1868-ALA)
    6. Frances ELDER (b.1870-ALA)
    6. Lawrence ELDER (b.1872-ALA)
    6. Mary J. ELDER (b.1875-ALA)
    6. Ella ELDER (b.1877-ALA)
    6. John ELDER (b.1879-ALA)
   5. Sarah Ellen LOVE (b.Nov 4 1850-Randolph Co.,ALA.;d.Oct 22 1891)
      sp: Edmond J. ELDER (m.bef1870)
   5. William Jackson LOVE (b.Apr 29 1852-Randolph Co.,ALA.;d.Jun 8 1903)
      sp: Emma Rhodes  (b.Sep 27 1857-GA;m.Nov 16 1873(Div);d.Sep 4 1927)
    6. Samuel LOVE (b.1877-Calhoun Co.,ALA.)
    6. Jesse LOVE (b.1879-Calhoun Co.,ALA.)
    6. Fannie LOVE
    6. Josie LOVE
    6. William Isaac LOVE
    6. Richmond Anderson LOVE
    6. Oscar Lee LOVE
    6. Max LOVE
       sp: Elizabeth TURNER
   5. James Thomas LOVE (b.Feb 22 1854)
      sp: Sarah Savannah HUBBARD (m.abt1880)
    6. Effie LOVE (b.1895-ALA)
    6. Albert LOVE (b.1896-ALA)
    6. Minnie LOVE (b.1897-ALA)
    6. Alvin LOVE (b.1899-ALA)
    6. Ollie LOVE (b.1903-ALA)
    6. Vollie LOVE (b.1903-ALA)
    6. Charlie LOVE (b.1906-ALA)
   5. Samuel Sentell LOVE Jr. (b.Feb 24 1856-Randolph Co.,ALA.;d.Feb 10 1932)
      sp: Elizabeth Anna WILLIS (b.Aug 2 1857-Randolph Co.,ALA;m.Nov 13 1877)
    6. Harvey B. LOVE (b.Sep 1879-Calhoun Co.,ALA.)
    6. William J. J. LOVE (b.May 1881)
    6. William Pink LOVE (b.May 5 1884-Calhoun Co.,ALA.;d.Nov 9 1975)
       sp: Lonnie Pearl HARRIS (b.Jun 20 1889-Calhoun Co.,ALA;m.Dec 14 1916;d.Dec 22 1969-Calhoun Co.,ALA)
    6. Maude V. LOVE (b.May 1887)
    6. Hattie S. LOVE (b.Dec 1889)
    6. Josie L. LOVE (b.Jun 1892)
    6. Edward C. LOVE (b.May 1897)
   5. Richmond Anderson LOVE (b.Mar 13 1858-Randolph Co.,ALA.;d.May 5 1934)
      sp: Sarah Elizabeth CHAMBERS
   5. Jesse LOVE (b.1860-Randolph Co.,ALA.)
  4. Richmond Anderson ARNETT (b.Feb 15 1829-Anson Co.,NC;d.May 28 1912-Bacon Level,Randolph Co.,ALA)
     sp: Argent Mary VEAL (b.Nov 29 1831-Hancock Co.,GA;m.Dec 14 1851;d.Feb 4 1890-Bacon Level,Randolph Co.,ALA)
   5. Uriah Wesley ARNETT (b.Sep 18 1852-Roanoke,ALA;d.Aug 19 1936-Richland Springs,TX)
      sp: Nancy Judson CAUSEY (b.1852-ALA;m.1873;d.1892-Morris Co.,Tx)
    6. Aaron R. ARNETT (b.1874-Tx)
       sp: Lola  (m.1888)
     7. Tula ARNETT (b.1900-Oklahoma)
     7. Marie ARNETT (b.1902-Oklahoma)
    6. Tula Lee ARNETT (b.Nov 15 1878-Omaha,Morris Co.,Tx;d.Sep 28 1959-George West,Live Oak Co.,Tx)
       sp: Walter T. GAY (b.Mar 10 1876-McLennan Co.,Tx;m.Feb 6 1898;d.Oct 22 1947)
     7. Orvis W. GAY (d.Nov 23 1898-Oklahoma)
     7. Lowell GAY (b.May 10 1901-Morris Co.,Tx)
     7. Wesley GAY (b.Jul 6 1903-Red River Co.,Tx;d.Jul 17 1977)
    6. Addie August ARNETT (b.Jan 19 1881-Morris Co.,Tx;d.Mar 25 1959-San Saba Co.,Tx)
       sp: William D. HALEY (b.May 1 1875-Tx;m.Feb 22 1911;d.Aug 22 1965)
    6. Jesse Wesley ARNETT (b.Oct 19 1888-South McAlister,Ind Terr.,Tx;d.Jun 12 1969-Three Rivers,Tx)
       sp: Cora Elizabeth BARTLETT (b.Sep 3 1890-Palo Pinto Co.,Tx;m.Jul 10 1910;d.Jul 3 1979-Beeville,Bee Co.,Tx)
     7. Opal ARNETT (b.Mar 14 1912-Hall Co.,Tx)
     7. Jesse W. ARNETT Jr. (b.Jan 25 1914-Refugio Co.,Tx)
     7. Alton A. ARNETT (b.Mar 15 1918)
     7. Walter B. ARNETT (b.Jul 10 1921-Live Oak Co.,Tx)
     7. Cecil Evans ARNETT (b.Feb 17 1923-Live Oak Co.,Tx)
     7. Hershall A. ARNETT (b.Feb 1 1926-Live Oak Co.,Tx)
     7. Jo Etta ARNETT (b.Jul 19 1928-Live Oak Co.,Tx)
     7. Addie Jean ARNETT (b.Jul 13 1932-Live Oak Co.,Tx)
        sp: Amanda Ella JETT (b.Dec 1867-ALA;m.May 17 1893;d.1906-Tx)
    6. Jetty Berlin ARNETT (b.Jul 27 1895)
    6. Oliver Anderson ARNETT (b.Dec 11 1896)
    6. Howard Dewey ARNETT (b.Aug 3 1898)
    6. Elizabeth Vern ARNETT (b.Jun 22 1900)
       sp: Joe A. DEARING
    6. Iola Belle ARNETT (b.Oct 12 1903)
    6. John Hubert ARNETT (b.1905)
       sp: Quido
   5. Cordelia Elizabeth ARNETT (b.1854)
      sp: Josiah BONNER (b.1848-,GA.;m.1876)
    6. James W. BONNER
   5. William A. ARNETT (b.1856-Rock Mills,ALA)
      sp: Ida KINCAID (m.1880)
    6. George T. ARNETT Sr. (b.Jun 1884-Red River Co.,Tx;d.Nov 25 1958)
       sp: Lotta B. COLLINS (b.Sep 7 1893;d.Mar 6 1979)
    6. Sallie M. ARNETT (b.Feb 1887-Red River Co.,Tx)
       sp: HAMIL
    6. Jessye ARNETT (b.Jan 1890-Red River Co.,Tx;d.Jan 7 1975)
    6. Josie ARNETT (b.Mar 1892-Tx)
    6. J. Samuel ARNETT (b.Sep 1894-Tx;d.Apr 7 1975)
   5. James Calvin ARNETT (b.1857-Roanoke,Randolph Co.,Ala;d.Jan 1 1925-Lanett,Chambers Co,Ala)
      sp: Mary Elizabeth ANGLIN (b.1860-Chambers Co.,Ala;m.Oct 10 1878;d.Apr 20 1921)
    6. Ira Lou ARNETT (b.Jan 17 1882-Randolph Co.,Ala)
       sp: Jim BANNISTER
     7. Mary Ruth BANNISTER (b.Feb 27 1905)
     7. Mildred A. BANNISTER (b.Jan 8 1906)
     7. James Calvin BANNISTER (b.Dec 4 1909)
    6. Mary Argent ARNETT (b.Apr 28 1884-Randolph Co.,Ala)
       sp: Alvin MILFORD
     7. Myron Calvin MILFORD
     7. Mary Willard MILFORD
     7. Tom Leon MILFORD
     7. Eleanor Loette MILFORD
    6. Alma Tomma ARNETT (b.Apr 1886-Randolph Co.,Ala)
       sp: Lowe JENNINGS
     7. Lewis JENNINGS
     7. Hugh JENNINGS
     7. Roy JENNINGS
     7. Edwon Leslie JENNINGS
     7. Mary Elizabeth JENNINGS
    6. Richmond Calton ARNETT (b.Jun 17 1889-Randolph Co.,Ala)
       sp: Katie DELOACH
     7. Charlie ARNETT
     7. Carl ARNETT
     7. Claire ARNETT
    6. Clarence Floyd ARNETT (b.Feb 1 1897-Randolph Co.,Ala)
       sp: Lois TALBOT
    6. Peter Pearl ARNETT (b.Jul 1899-Randolph Co.,Ala;d.Oct 3 1889)
    6. Elizabeth Lorene ARNETT (b.Jan 29 1902-Randolph Co.,Ala)
       sp: Charles H. JOHNSON
     7. Charles H. JOHNSON Jr.
     7. Ann Elizabeth JOHNSON
   5. Martha A. ARNETT (b.1860)
   5. Emma ARNETT (b.Jun 27 1862-Randolph Co.,ALA;d.Nov 23 1939-Randolph Co.,Ala)
      sp: Julius L. JORDAN (b.Sep 11 1857-Chambers Co.,Ala;m.1877)
    6. Dema E. JORDAN (b.Jun 28 1879;d.Sep 23 1947)
       sp: Martin Clifford BONNER (b.Apr 5 1876-Randolph Co.,Ala;d.Dec 18 1953)
     7. Webber Joe BONNER (b.Feb 6 1913;d.Jun 13 1914)
    6. William E. JORDAN (b.Apr 1884-Randolph Co.,Ala)
       sp: Sarah E.
     7. Infant JORDAN (b.1904)
     7. Julius W. JORDAN (b.1907)
    6. Addie Mae JORDAN (b.May 1895)
    6. Connie Ray JORDAN (b.May 1895)
   5. John ARNETT (b.1868)
  4. Jesse Thomas ARNETT (b.Jun 30 1831-Anson Co.,NC;d.Sep 5 1908-Rock Mills,Randolph Co,Ala)
     sp: Sara Eliz. HENDRICKS (b.Apr 7 1834;m.Sep 6 1849;d.Oct 12 1899)
   5. Cynthia Laura Ann(Louisa) ARNETT (b.Jan 19 1852-Randolph Co.,Ala;d.Feb 29 1908)
      sp: Joseph Carey GAUNT (b.1848-GA;m.Nov 7 1867;d.Apr 23 1918)
   5. Harriet Jane ARNETT (b.Jan 21 1854-Randolph Co.,Ala;d.Apr 2 1886-Randolph Co.,Ala)
      sp: Willis N. JORDAN (b.1853-GA;m.1870)
    6. Jesse JORDAN (b.ca1873)
    6. Johnnie B. JORDAN (b.Aug 23 1875;d.Sep 19 1876)
    6. Cephas JORDAN (b.ca1878)
    6. Elizabeth JORDAN (b.ca1880)
       sp: VEAZY
     7. Irene VEAZY
        sp: HARRIS
     7. Zachry VEAZY
   5. Augusta Ann Buckalew ARNETT (b.Nov 25 1855-Randolph Co.,Ala;d.Aug 6 1890)
      sp: Henry F MATHEWS (b.Sep 1851-Ala;m.1876)
    6. Sarah MATHEWS (b.1877)
    6. Thomas L. MATHEWS (b.Dec 1878-Randolph Co.,Ala)
       sp: Lola B. GAMBLE (m.1902)
     7. Clarence W. MATHEWS (b.1904-Randolph Co.,Ala)
    6. Jay(Guy) D. MATHEWS (b.May 1888)
   5. Martha Eliz ARNETT (b.Aug 23 1857;d.Dec 19 1857)
   5. John Morrow ARNETT (b.Apr 16 1859-Randolph Co.,Ala;d.Jul 23 1907)
      sp: Delila A MCDONALD (b.Oct 6 1861;d.Jul 29 1884-Randolph Co.,Ala)
    6. Infant ARNETT
    6. Sarah Estelle ARNETT (b.Feb 6 1879-Chambers Co.,Ala;d.Jul 31 1962)
       sp: D.F. "Doc" GIBSON (m.Feb 20 1908)
     7. Sarah Elizabeth GIBSON (b.Oct 26 1912-Clay Co.,Ala)
        sp: Abner W. PERRY
     7. Frank GIBSON (b.Dec 6 1917-Clay Co.,Ala)
    6. Johnny Elizabeth ARNETT (b.Aug 27 1883-Clay Co.,Ala;d.Feb 22 1960-Tifton,Tift Co.,Ga)
       sp: Robert Duke GLADNEY (b.Mar 23 1883-Randolph Co.,Ala;m.Jan 11 1903;d.Nov 14 1963-Jacksonville,Fla)
     7. John William GLADNEY (b.Feb 18 1904-Randolph Co.,Ala;d.Jun 14 1961-Tifton,Tift Co.,Ga)
        sp: Ethel BARBER (m.Jun 16 1927)
      8. Juanita GLADNEY
      8. Shirley GLADNEY
      8. John GLADNEY
     7. Lois Louise GLADNEY (b.Apr 25 1908-Randolph Co.,Ala)
        sp: Edwin S. MENDENHALL (m.Jan 30 1946)
      8. Betty Lucille MENDENHALL
         sp: Tom TYNDALL
       9. Christy TYNDALL
       9. Angie TYNDALL
       9. Rebecca TYNDALL
     7. Berta Delilah GLADNEY (b.Apr 27 1912-Randolph Co.,Ala)
        sp: Maurice WILLIAMS Sr. (b.Oct 22 1903-Juliett,Ga;m.May 1 1938)
      8. Maurice(Adopted) WILLIAMS Jr. (b.Aug 31 1949)
         sp: Debbie Jean GREER (b.Aug 23 1955)
       9. Amanda jean WILLIAMS
       sp: Lucy E PEEK (b.Aug 1859-GA;m.1886)
   5. Thomas Davis ARNETT (b.Dec 5 1860-Randolph Co.,Ala;d.Jul 10 1938-Birmingham,Jefferson Co.,ALA)
      sp: Isobell LEE (b.Apr 14 1868-Randolph Co.,Ala;m.Apr 1887;d.Jul 22 1899-Randolph Co.,Ala)
    6. Maggie Adell ARNETT (b.Apr 8 1888;d.Dec 25 1972)
       sp: Jacob Eugene BARNHILL
    6. Annie Ray ARNETT (b.Oct 15 1890)
       sp: Thomas Lanier DELORME (b.Aug 27 1892-Gadsden,Etowah Co.,Ala;m.Dec 5 1910;d.Apr 10 1970-G,GC,NC)
   5. Wm Theophilus ARNETT (b.Dec 21 1862-Randolph Co.,Ala)
      sp: Fannie A YATES (b.Mar 27 1868;d.Aug 30 1886)
      sp: Minnie HIGGINS (b.1869-Ala;m.1896)
    6. Hoyt ARNETT (b.Dec 1898-Ala)
       sp: UNKNOWN
     7. Rose Ann ARNETT
   5. Jessie Josiah ARNETT (b.Jun 13 1865-Randolph Co.,Ala;d.Jan 18 1929)
      sp: Frances Berta HUDSON (b.Nov 3 1866-Randolph Co.,Ala;m.Dec 23 1885;d.Feb 3 1949-Randolph Co.,Ala)
    6. Margie Elizabeth ARNETT (b.Sep 12 1886-Randolph Co.,Ala;d.May 19 1956)
       sp: Lewis HALSEY (b.Jan 18 1884;m.Dec 26 1915;d.Apr 17 1945)
    6. Jesse Martin ARNETT (b.Jun 24 1888-Randolph Co.,Ala;d.1913-Fairfax,Chambers Co.,Ala.)
       sp: Mary Lou MOON (m.Dec 23 1909)
     7. Whatley Pierce ARNETT (d.Infant-Randolph Co.,Ala)
     7. Martin Edwin ARNETT
     7. Erin Eugene A. ARNETT (d.1975)
     7. Joseph Wallace ARNETT
        sp: Nellie DUKE
      8. Rodney Barry ARNETT
         sp: Lakuta CUMMINGS
         sp: Marlene DEAN
      8. Chad ARNETT
         sp: Florence STROZIER (b.May 24 1902;m.Apr 2 1942)
    6. John Thomas ARNETT (b.Aug 3 1890-Randolph Co.,Ala;d.Aug 22 1924)
       sp: Lula DUNNE (b.May 18 1892;m.1923;d.Apr 20 1978)
    6. Henry Hudson ARNETT (b.Aug 11 1892-Randolph Co.,Ala)
       sp: Gladys HOLDERFIELD (m.1919)
     7. Jeanette ARNETT
        sp: David P. HAUSEMAN
      8. Susan HAUSEMAN
      8. Jeanette HAUSEMAN
      8. David Rose HAUSEMAN
      8. Carolyn HAUSEMAN
      8. David Nathaniel HAUSEMAN
    6. Grover Oates ARNETT (b.Dec 22 1894-Randolph Co.,Ala;d.Aug 25 1984)
       sp: Willie Dee PHILLIPS (b.Apr 24 1902-Randolph Co.,Ala;m.Aug 16 1922;d.Sep 10 1983)
     7. James Hilliard ARNETT (b.Nov 3 1923)
        sp: Flossie Earline NORRED (b.Dec 14 1926)
      8. James Lamar ARNETT (b.Sep 17 1947;d.Nov 20 1966)
      8. Linda Fay ARNETT (b.Sep 27 1948)
         sp: Clark BROWN
       9. Mandy BROWN
       9. Brian BROWN
      8. Roger Earl ARNETT (b.Feb 23 1950)
         sp: Rea Simpson HARRIS
       9. Chris HARRIS
       9. Tammie ARNETT
      8. Shirley Jo ARNETT (b.Sep 25 1951)
         sp: James Ronald CROCKET (b.Jul 24 1951)
       9. Cindy Lynn CROCKET
       9. Ronald Allen CROCKET
      8. Stanley Dwight ARNETT (b.Jun 4 1954)
         sp: Lisa FOSTER
         sp: Cynthia FITNER
       9. Keshia ARNETT
       9. Nicholas ARNETT
      8. Dennis Phillips ARNETT (b.Oct 17 1955)
         sp: Tammie CALHOUN
       9. Brannon ARNETT
       9. Justin ARNETT
     7. Winnie Geneva ARNETT (b.Dec 31 1925-Alabama)
        sp: James Harold BONNER
      8. William Harold BONNER
         sp: Valerie PRESTRIDGE
      8. Grover Whitten BONNER
         sp: Wanda SHIREY
       9. Charles Whitten BONNER
       9. April Lawanda BONNER
     7. Willie Genetta ARNETT (b.Dec 31 1925)
        sp: Clarence HARMON
      8. Denise Annette HARMON
         sp: Calvin T. DOLLAR
       9. Charles Harmon DOLLAR
    6. Augusta Beatrice ARNETT (b.Jun 7 1897;d.Aug 28 1975)
    6. Betty Estella ARNETT (b.Apr 13 1900-Randolph Co.,Ala;d.Jun 23 1975-LaGrange,Troup Co.,Ga)
       sp: James William WHITLEY (b.Feb 17 1893-Chambers Co.,Ala;m.Dec 21 1919;d.Nov 26 1972-L,Troup Co.,Ga)
     7. William Cleveland WHITLEY (b.Dec 12 1922)
        sp: Marifathe ADAMSON
      8. William Cleveland WHITLEY Jr.
         sp: Imogene SMITH
     7. Lela Mae WHITLEY (b.Oct 21 1927-Heard Co.,Ga)
        sp: Harold Plyant CRAFT Jr. (m.Apr 11 1951(Div))
      8. Harold Anthony CRAFT (b.Jun 30 1952-Randolph Co.,Ala)
      8. Michael Steven CRAFT (b.Jun 16 1954-Cobb Co.,Ga)
      8. Patricia Elizabeth CRAFT (b.Nov 16 1958-Cobb Co.,Ga)
      8. Jack Whitley CRAFT (b.Dec 5 1963-Cobb Co.,Ga)
     7. Lucy Frances WHITLEY (b.Nov 6 1930)
    6. Annie Eloise ARNETT (b.Sep 24 1902-Randolph Co.,Ala)
       sp: John Henry ALLEN (m.Dec 26 1928)
     7. Joseph Henry ALLEN (b.Dec 14 1937-Randolph Co.,Ala)
        sp: Marie Ann BENEFIELD (b.Feb 3 1938;m.Jun 8 1958)
   5. James Emory ARNETT (b.Aug 29 1867;d.Dec 24 1869)
   5. Joel Hendricks ARNETT (b.Jun 24 1869-Randolph Co.,Ala)
      sp: Hildegarde BONNER (b.Aug 23 1864-Randolph Co.,Ala;m.1890;d.Aug 8 1954-Ocoee,Fla)
    6. Mabel Flowers ARNETT (b.Aug 1892)
       sp: Joseph Michael GRAFTON (m.Apr 10 1916)
     7. Joseph Rucker GRAFTON (b.Jan 24 1917-Randolph Co.,Ala)
     7. Hilda Louise GRAFTON (b.Jul 9 1918-Randolph Co.,Ala;d.Sep 17 1970)
     7. Mable Marie GRAFTON (b.Jan 25 1920)
     7. Ruth Flora GRAFTON (b.May 22 1922-Randolph Co.,Ala)
     7. Francis Reynold GRAFTON (b.May 7 1927-Ocoee,Fla)
     7. Mattie Jean GRAFTON (b.Feb 22 1931-Ocoee,Fla)
    6. Jesse Bonner ARNETT (b.Sep 1896-Randolph Co.,Ala)
       sp: Mary Allena BAKER
     7. Herbert Eugene ARNETT
     7. Marynell ARNETT
        sp: Charles GILLIAM
      8. Ronnie GILLIAM (b.Deceased)
     7. Jesse Harold ARNETT
        sp: Milinda HICKS (m.(Div))
      8. Mark ARNETT (b.1967)
    6. Flora Elizabeth ARNETT (b.Mar 1899)
       sp: George WINEGARD
     7. Verlie WINEGARD
     7. Carl Edward WINEGARD
    6. George Pate ARNETT
       sp: Velma Louise WALDROP
    6. Mary Ella ARNETT
       sp: Bernie P. MACY
   5. Elbert Cephas ARNETT (b.Feb 10 1871-RockMills,Randolph Co.,ALA;d.Aug 5 1911-LaGrange,Troup,GA)
      sp: Emma Alice GLADNEY (b.Nov 12 1872;m.Nov 28 1889;d.Mar 4 1951-LaGrange,Troup,GA)
    6. William Juel ARNETT (b.May 13 1891-Randolph Co.,Ala;d.Nov 5 1928)
       sp: Eliz Ruth PARHAM (b.Mar 15 1896-Troup Co,Ga;m.Jun 21 1913;d.Feb 26 1992)
     7. James William ARNETT (b.May 14 1915-Troup Co,Ga;d.Dec 19 1990)
        sp: Mary Estelle SAVARD (b.Jan 2 1921-Baltimore,Md.;m.Jan 24 1942)
      8. Joanne E. ARNETT (b.Dec 11 1942-Baltimore,Md.)
         sp: Paul S. MURPHY (m.Jun 26 1965)
       9. William Spencer MURPHY
         sp: Phillip H. TUTSCHEK
       9. Elizabeth Arnett TUTSCHEK
      8. Mary Alice ARNETT (b.Feb 11 1947-Craven Co.,NC)
         sp: Andrew Francis MASSON (m.Aug 16 1968)
       9. Megan Arnett MASSON
       9. Amanda Mary MASSON
      8. James William ARNETT Jr. (b.Mar 30 1949-Craven Co.,NC)
         sp: Michael Lee HELTON (m.(Div))
       9. ARNETT
          sp: Terri Lynn RAINEY
       9. James William ARNETT 3rd
       9. Courtney Lynn ARNETT
      8. Peggy A. ARNETT (b.Aug 27 1950-Wake Co.,NC)
         sp: Robert Lester BARRETT (m.Jun 2 1973)
       9. Lisa Phebe Ann BARRETT
       9. Elizabeth Arnett BARRETT
       9. Rhett Anthony BARRETT
     7. Jack ARNETT (b.Jun 23 1917-Troup Co,Ga;d.Mar 6 1991)
        sp: Christine GUYTON
      8. James Howard ARNETT (b.Mar 23 1951)
         sp: Tawnya BANNER
       9. Benjamine David ARNETT
       9. Daniel Curtis ARNETT
      8. Vicky Dianne ARNETT (b.Nov 19 1952)
         sp: Randy HUDSON
       9. Edward Thomas HUDSON
       9. Kristopher Michael HUDSON
       9. Nickolaus Blake HUDSON
     7. Virginia ARNETT (b.Jul 30 1920-Troup Co,Ga;d.Dec 10 1998)
        sp: William Harold HARDY
      8. William J. HARDY Jr. (b.Sep 12 1947)
         sp: Marie DELANEY
       9. Susan Eliz. HARDY
       9. Liam Patrick HARDY
          sp: Marie DELANEY
       9. Susan Eliz. HARDY ** Printed on Page 16 **
       9. Liam Patrick HARDY ** Printed on Page 16 **
    6. Thomas Leland ARNETT (b.Jun 20 1895-Roanoke,ALA;d.Jan 15 1967-LaGrange,Troup Co.,Ga)
       sp: Mary Frances HALMAN (b.Jul 27 1900-W,Harris County,GA;m.Jun 15 1921;d.May 17 1986-L,Troup Co.,Ga)
     7. Marianne ARNETT (b.Jun 14 1931-LaGrange,Troup Co.,Ga;d.Nov 28 1999-LaGrange,Troup Co.,GA)
        sp: Walter CULLARS 3rd (b.Sep 22 1931-Roanoke ALA;m.Dec 22 1953(Div))
      8. Walter Leland CULLARS (b.Dec 17 1959-Dalton,Whitfield Co.,GA.)
         sp: Judith Marie EUGINO (b.May 25 1965;m.Feb 16 1991(Div))
     7. Thomas Leland ARNETT Jr (b.Jan 11 1939-LaGrange,Troup Co.,Ga;d.Jan 22 1997-LaGrange,Troup Co.,Ga)
    6. Clara Eliz ARNETT (b.Jul 4 1898;d.Jan 11 1962)
       sp: Marion Hall THOMPSON (b.Sep 29 1895;m.Feb 29 1920;d.Sep 1984)
     7. Marion Hall Jr THOMPSON (b.Oct 12 1926;d.Oct 14 1926)
     7. Clarence Arthur THOMPSON (b.Mar 1 1928)
        sp: Mary Evelyn O'KELLY (m.Aug 30 1946)
      8. Paul Arthur THOMPSON (b.Aug 19 1949)
         sp: Marianne MULLER (m.Nov 19 1983;d.Nov 19 1983)
         sp: Adele Patricia RAPELE (m.Apr 5 1988)
       9. Michael Clarence Eugene RAPELE (b.Nov 24 1990){A}
      8. Carol Evelyn THOMPSON (b.Nov 10 1950)
         sp: Fred Worley SWEET (m.Dec 13 1969)
       9. Ronda Marie SWEET (b.1970;d.1970)
          sp: Lewis Thomas STROTHER (m.Aug 18 1973)
       9. Lewis Thomas STROTHER Jr. (b.Dec 12 1974)
       9. Carrie STROTHER (b.Aug 3 1977)
      8. Linda Eliz. THOMPSON (b.May 9 1952)
         sp: Randall Glenn NIXON (m.Jun 21 1969)
       9. Joanne Renee NIXON (b.Jan 20 1970)
          sp: Mike CALHOUN (m.Jan 30 1993)
        10. Phillip CALHOUN (b.Jul 27 1993)
        10. Monica CALHOUN (b.Oct 28 1994)
      8. Fred Hall THOMPSON (b.Jan 12 1955)
         sp: Kimberly Ann BRAWLEY (m.Sep 27 1980)
      8. Sandra Claire THOMPSON (b.Nov 16 1958)
    6. John Roy ARNETT (b.Jan 30 1902-LaGrange,Troup Co.,Ga;d.Apr 2 1978)
       sp: Evelyn Marion BOWLES (b.Dec 31 1905;m.Jan 26 1926;d.Mar 10 1992)
     7. Alice Joyce ARNETT (b.Nov 11 1928;d.Oct 27 1992)
        sp: Marion "Raudy" RAU (b.Mar 5 1929;m.Jun 18 1947)
     7. Sandra Jean ARNETT (b.Jul 12 1934)
        sp: Raymond Lewis PEARL (b.Jun 3 1930;m.Jun 3 1950)
      8. Evelyn Suzanne PEARL (b.Jun 24 1953)
         sp: Norman Edward HOYT (b.Oct 23 1952;m.Aug 3 1975)
       9. Brandon Storm HOYT (b.Mar 13 1982)
       9. Eric HOYT (b.May 28 1986)
      8. John Raymond PEARL (b.Jan 30 1955)
         sp: Benna Sue PRYOR (b.Jul 30 1957;m.Sep 3 1976)
       9. Karrah Eliz. PEARL (b.Oct 4 1978)
       9. Jason Ryan PEARL (b.Mar 21 1980)
      8. Gloria Jean PEARL (b.May 7 1959)
         sp: Billy McKinley SYKES (b.May 20 1950)
       9. Sean SYKES (b.Dec 18 1976)
       9. Mary Michelle SYKES (b.Oct 20)
       9. Hillary Ann SYKES (b.Jan 4 1985)
      8. Clifford Arnett PEARL (b.Nov 27 1964)
         sp: Victoria Lynn THOMPSON-LOWE (b.May 1 1958;m.Jul 17 1993)
       9. Brandi LOWE (b.Dec 11 1973)
       9. Chastity LOWE (b.Jan 7 1977)
       9. Tristan LOWE (b.Jan 4 1985)
    6. Elbert Cephas ARNETT Jr. (b.1907;d.1908)
    6. Raymond Morgan ARNETT (b.Jun 16 1908-LaGrange,Troup Co.,Ga;d.Feb 4 1967)
       sp: Mary FULCHER (b.Jul 21 1907;m.May 1 1933;d.Nov 4 1989)
     7. Loisa ARNETT
        sp: Paul E. AMES
      8. Daniel Winston AMES
      8. Andrew Arnett AMES
         sp: Ronald E. DEAN
   5. Samuel Love ARNETT (b.Aug 1 1873-Randolph Co.,Ala;d.Dec 2 1951)
      sp: Minnie Clyde SMITH (b.Jun 2 1878;m.1894;d.Mar 18 1946)
    6. William T. ARNETT (b.May 1896-Randolph Co.,Ala)
       sp: FOSTER
     7. Annie Lois ARNETT
        sp: BRYANT
  4. William Peter ARNETT (b.Jan 31 1833-Anson Co.,NC.;d.Mar 12 1913)
     sp: Eliz HARDAGE (b.Dec 26 1836-Harris Co.,Ga.;m.Nov 23 1852;d.Apr 14 1894)
   5. James ARNETT (b.1853-Chambers Co.,Ala)
   5. Mary Elizabeth ARNETT (b.Feb 29 1856-Chambers Co.,Ala;d.Jul 14 1906)
      sp: Reuben O. OVERTON (b.Jun 10 1852;m.1873;d.Apr 24 1924)
    6. John W. OVERTON (b.Sep 3 1874-Clay Co.,Ala.;d.Jul 14 1936)
       sp: Bertha WEATHERS (b.Oct 25 1885-Ala.;d.Feb 1 1989)
     7. Hugh OVERTON (b.1909)
        sp: Hazel CLARDY
     7. John OVERTON
        sp: Vesta Lou WALKER
    6. Alice R. OVERTON (b.1878-Clay Co.,Ala.)
       sp: Charles Yancy SIMPSON
     7. Ruby Lee SIMPSON
     7. Emmett SIMPSON
        sp: Johnnie STARKEY
     7. Clemma Elizabeth SIMPSON
        sp: Lawrence D. MULLINS
     7. William B. SIMPSON
        sp: Letha READER
    6. Cora Elizabeth OVERTON (b.Oct 1880-Clay Co.,Ala.)
       sp: Alonza Lee KENT Sr.
     7. Julian Percy KENT
        sp: Ruby COEFIELD
     7. Velma KENT
        sp: Edward D. PENNINGTON
     7. Clyde KENT
        sp: David H. GAILLARD
     7. Helen KENT
        sp: George DOWNING
     7. Alonza Lee KENT Jr.
     7. Patricia KENT
        sp: John W. HOBBS
       sp: Reuben O. OVERTON (b.Jun 10 1852-Ala.;m.1873;d.Apr 12 1924)
   5. William McCager ARNETT (b.Jan 4 1858-Chambers Co.,Ala;d.Nov 15 1948)
      sp: Sarah Malissa HARDY (m.Oct 29 1870)
    6. James Marion ARNETT (b.Feb 1 1880-Clay Co.,Ala.)
       sp: Ava
     7. Rose Evelyn ARNETT
        sp: William JANNELL
     7. Vivian ARNETT
        sp: Edward Henry HOLMES Sr.
      8. Edward Henry HOLMES Jr. (b.1944-Corsicana,Tx)
      8. James Fred HOLMES (b.1948-Lubbock,TX)
      8. Fred Lewis HOLMES (b.1949-Lubbock,TX)
      8. Ann Annett HOLMES (b.1956-Lubbock,TX)
    6. Octavie Lougenia ARNETT (b.Apr 1883-Ala.;d.Jun 16 1969)
       sp: John MCDONALD
     7. Irene MCDONALD
        sp: Billy JERNIGAN
    6. Harvey Sylvester ARNETT (b.Jan 1885)
       sp: Effie Lula DEAN (b.1890-Tx)
     7. iLone I. ARNETT (b.1909-Tx)
        sp: Raymond PHILLIPS
    6. Louana E. ARNETT (b.Nov 1886-Jones Co.,Tx)
       sp: Arthur DEAN
     7. Lemuel Bernard DEAN
     7. Bernice LaVera DEAN
     7. Dale William DEAN
     7. Ruby Lee DEAN
    6. Hattie ARNETT (b.1888)
    6. Stacie Lea ARNETT (b.May 1890-Clay Co.,Ala.)
       sp: Alvin DEAN
     7. Thelbert DEAN
     7. Gracye DEAN
     7. Stacye DEAN
     7. Ava Lou DEAN
     7. Majory Melissa DEAN
     7. Charles A. DEAN
    6. Berta Irene ARNETT (b.1902-Jones Co.,Tx)
       sp: Charles Don YARBOROUGH
     7. Herbert Lee YARBOROUGH
     7. Charles Arnett YARBOROUGH
     7. James Richard YARBOROUGH
     7. Gerald Allen YARBOROUGH
   5. Martha Elviry ARNETT (b.Sep 13 1859-Chambers Co.,Ala)
      sp: Alexander Arnold WILLOUGHBY (b.Jul 22 1855-GA;m.Oct 7 1878;d.Sep 10 1905)
    6. Ella Beatrice WILLOUGHBY (b.Aug 9 1879-Ala.;d.Sep 29 1957)
       sp: Thurston O. MATHEWS (b.Feb 6 1878;d.Apr 13 1961)
    6. William Andrew WILLOUGHBY (b.Nov 27 1882;d.Dec 15 1950)
    6. Frances Elizabeth WILLOUGHBY (b.Mar 3 1885-Clay Co.,Ala.;d.Jul 29 1954)
       sp: William Ashley GAITHER (b.May 6 1882;d.Jun 24 1914)
     7. Andrew Haden GAITHER (b.Oct 7 1908)
     7. Lois Elizabeth GAITHER (b.Nov 26 1911)
        sp: Luther Bowdon DIAL (b.Nov 9 1879;d.Jul 19 1964)
    6. Lulu Ann WILLOUGHBY (b.Jul 1 1889)
    6. Cora Lee WILLOUGHBY (b.Jul 29 1891)
       sp: Reuben O. OVERTON (b.Jun 10 1852-Ala.;m.1906;d.Apr 12 1924)
   5. Frances Ellen ARNETT (b.Feb 24 1862-Chambers Co.,Ala)
      sp: James Wiley REEVES (m.Feb 16 1878)
   5. Nancy Ann ARNETT (b.Feb 22 1866-Chambers Co.,Ala)
      sp: Richard Wiley YOUNG (m.Mar 3 1887)
   5. Lulu Louise ARNETT (b.Apr 6 1868-Chambers Co.,Ala)
      sp: Thomas J. JACKSON
   5. Sarah Alice ARNETT (b.Jul 27 1870-Clay Co.,Ala.)
      sp: Raymond Moses RAY
   5. Lenora E. ARNETT (b.Aug 24 1872-Clay Co.,Ala.)
      sp: Oliver Henderson PRESTON Sr. (m.Dec 24 1899)
   5. Jesse Garrett ARNETT (b.Jul 27 1876-Clay Co.,Ala.)
      sp: Cora Elizabeth BARTLETT
      sp: Effie Fadonia SMITH
      sp: Emma Alice HOLLAND (b.Nov 30 1852;m.1895;d.Oct 26 1940)
  4. Martha Margaret ARNETT (b.Jan 9 1835)
  4. Theophilus Hinton ARNETT (b.Sep 22 1837;d.Mar 22 1917)
     sp: Martha Jane WILLIS (b.Oct 26 1837;m.Sep 22 1856;d.Mar 3 1908)
     sp: Minerva Bond SAUNDERS (m.Oct 5 1913)
  4. Sarah Adeline ARNETT (b.Sep 22 1837;d.1837)
  4. Elvira Armenta ARNETT (b.Dec 25 1840)
     sp: Levi N MULLOY (b.1838;m.1857;b.Aug 8 1864)
 3. ARNET (b.1782)
 3. ARNET
 3. ARNET
2. David ARNET (d.1779-Battle of Savannah)
2. John ARNET (b.1760-Virginia)
   sp: Sletyan UNKNOWN
 3. Robert ARNET
    sp: Dicey UNKNOWN
  4. Mary Ann ARNET (b.Mar 20 1826;d.Mar 10 1866)
     sp: Wilkins Harper NUNNALLY (b.Jan 8 1813;m.Jan 22 1842;d.Nov 3 1865)
   5. Dicie Elizabeth NUNNALLY (b.1842)
   5. Diodorus Benson Clarke NUNNALLY (b.1844;d.1925)
   5. Laura V. NUNNALLY (b.1845;d.1922)
   5. Robert W. NUNNALLY (b.1847;d.1919)
   5. Allen B. NUNNALLY (b.1849)
   5. Mary Amanda NUNNALLY (b.1851;d.1911)
   5. Martha Josephine NUNNALLY (b.1853;d.1919)
   5. Georgia A. NUNNALLY (b.1857)
   5. Bradford Fenton NUNNALLY (b.1859)
   5. Myra J. NUNNALLY (b.1861;d.1943)
  4. Jane ARNET (b.1819;d.1842)
 3. William ARNET (b.1785)
    sp: Elizabeth
 3. Peter ARNET (b.1789)
    sp: UNKNOWN
  4. Robert ARNET (b.1815)
  4. William ARNET (b.1820)
  4. Betsy ARNET (b.1828)
  4. George ARNET (b.1829)
  4. Joseph J. ARNET (b.Apr 10 1831)
  4. Franklin ARNET (b.1837)
  4. Sinoi ARNET (b.1838)
  4. Sarah A. ARNET (b.1838)
  4. Caroline ARNET (b.1839)
 3. Timothy ARNET (b.1792)
    sp: Zinnie EMMANUEL (b.1792)
  4. William J ARNETT (b.1813)
 3. Dicy ARNET (b.1793;d.Dec 14 1871)
    sp: Azariah ENNEIS
2. William ARNET
   sp: UNKNOWN